piątek, 9 maja 2014

11 Planete Doc Film Festival


Pokaz filmu "Na tropie muzyki z Buraka Som Sistema"

9 maja | 19:30

Kinoteka 2, Plac Defilad 1, PKiN

Wstęp na projekcję filmu wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina.

Film powstały we współpracy z Red Bull Music Academy dokumentuje sposób pracy Buraka Som Sistema. Przez rok podróżujemy z zespołem po różnych zakątkach świata w poszukiwaniu ekscytujących i niebanalnych inspiracji do ich kolejnego albumu. Z Londynu przenosimy się do Lizbony, a potem do Angoli i New Delhi. Z domowego studia w Caracas jedziemy do fantazyjnego studia Red Bull w Londynie. Poznajemy również klubowe życie Lizbony i mamy szansę zrozumieć wpływ, jaki wywarł na nie Buraka Som Sistema. Słynny portugalski zespół Buraka Som Sistema to jeden z najciekawszych przykładów współczesnej muzyki klubowej.
Po pokazie odbędzie się w kinie spotkanie z jednym z czołowych producentów zespołu – Branko, który tego wieczoru zagra w klubie festiwalowym Cafe Kulturalna.
Czytaj więcej...
 

Impreza muzyczna: Branko (Buraka Som Sistema) + Yadi oraz Global Diggers w Klubie Festiwalowym Planete+ Doc

9 maja | 22:00

Café Kulturalna, Plac Defilad 1, PKiN

Wstęp na wydarzenie wolny. Pierwszeństwo mają osoby z biletem na seans poprzedzający wydarzenie.

Branko propaguje swoje przesłanie za pomocą międzynarodowej mieszanki rytmów, łącząc style muzyczne i globalne tło przez hip-hop, house i techno. Sprawia, że świat staje się coraz bliższy dzięki wykorzystaniu wpływów z różnych jego zakątków, dających silną mieszankę smaków muzycznych, które nigdy nie przestają ekscytować i bawić. 7 kwietnia wytwórnia Enchufada wypuściła płytę Branko „Control EP”. Szalona fuzja stylów w „Control” to efekt połączenia sił z Algierko-Brytyjko-Norweżką Yadi. To w tym samym stopniu inspirowana starożytnym Egiptem pokusa, co mocny hymn z przyjaznym klubowi basem w tle. Branko pracuje także nad nowym studyjnym albumem zespołu Buraka Som Sistema, który ma się ukazać w czerwcu. Branko 2002 roku był uczestnikiem Red Bull Music Academy w São Paulo, w 2008 roku wrócił do Akademii już w roli wykładowcy, a obecnie jest członkiem akademijnej załogi studyjnej

GLOBAL DIGGERS to połączone siły Wujka Bena (Powiększenie), Dużego Pe (Czwórka / Masala Soundsystem / Molotov Cocktail Party), Bartosza (Full Tandeta) i Warsaw Balkan Madness. Gwarantują solidną dawkę ultra-tanecznej, mocno basowej muzyki inspirowanej szeroko pojętą „ludowszczyzną”. Odkopują nowe, eklektyczno-elektroniczne oblicze tradycyjnej muzyki z Ameryki Południowej, Afryki, Karaibów, Bałkanów oraz innych rejonów – i zabierają słuchacza w podróż po plażach całego świata.