poniedziałek, 7 maja 2012

Portugalskie i hiszpańskie komiksy - 10 i 11 maja
Wystawa "Komiks iberyjski - Półwysep w kadrach"
10 maja | 18:30 (otwarcie)

Instytut Cervantesa
ul. Nowogrodzka 22
Wstęp wolny

Instytut Camõesa i Instytut Cervantesa przygotowały wspólnie wystawę "Komiks iberyjski - Półwysep w kadrach", na której zaprezentowane zostaną prace najciekawszych twórców portugalskiego i hiszpańskiego komiksu. Portugalia i Hiszpania nie tylko po raz pierwszy pokażą polskiej publiczności to, co najlepsze w ich komiksie, ale również zrobią to po raz pierwszy razem. Portugalskich komiksiarzy reprezentować będą prace Joany Afonso, Davida Soaresa, Pedro Serpy, Filipe Abranchesa, Marca, Ricarda Cabrala, Marca Mendesa, Luísa Louro i Ruia Lacasa. Otwarcie wystawy 10 maja o godz. 18:30 w Instytucie Cervantesa w Warszawie, gdzie będzie ją można oglądać do końca maja. Na otwarciu obecni będą David Soares i Pedro Serpa. Nie może Was tam zabraknąć!

Poza wystawą odbędą się spotkania z portugalskimi autorami i ich komiksami. Poniżej pełen program wydarzeń towarzyszących III Warszawskim Targom Książki:


Spotkanie z Pedro Serpą i Davidem Soaresem, portugalskimi autorami komiksów
10 maja | 9:45 - 11:15
Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, sala 217
ul. Oboźna 8

Podczas spotkania Pedro Serpa i David Soares opowiedzą o swojej osobistej przygodzie z komiksem oraz o stanie tej sztuki w Portugalii. Wstęp wolny.
SPOTKANIE W JĘZYKU PORTUGALSKIM

Komiksowy Panel Translatologiczny
10 maja | 16:00 - 18:00
Sala Rudniewa (Pałac Kultury i Nauki)

Podczas panelu translatologicznego porozmawiamy o tłumaczeniu komiksów z czterech języków europejskich: portugalskiego, hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego. Kornel Stanisławski przedstawi fragmenty swojego tłumaczenia portugalskiego komiksu Obrigada, Patrão Ruia Lacasa i opowie o pracy nad nim. Wstęp wolny.

Sesja autografów z Pedro Serpą
11 maja | 15:00 - 16:00
Sala Gagarina (Pałac Kultury i Nauki)

Szansa na zdobycie autografu Pedro Serpy i ostatni moment na zadanie wcześniej nie zadanych pytań. Najlepiej przyjść nieco wcześniej, aby uniknąć długiego czekania w kolejce.