Akademia Leona Koźmińskiego wzbogaciła wachlarz języków obcych, których mogą uczyć się jej studenci, dołączając do niego nowy kurs języka i kultury portugalskiej, nadzorowany przez Instytut Camõesa. Po sukcesie projektu pilotażowego, który został wprowadzony w pierwszym semestrze bieżącego roku akademickiego, podpisanie umowy umożliwi wszystkim studentom podjęcie nauki języka portugalskiego podczas najbliższych trzech lat.
"Dzięki tej umowie, Akademia Leona Koźmińskiego staje się piątą w Polsce, a drugą w Warszawie uczelnią wyższą, która oferuje kurs języka portugalskiego przy wsparciu Instytutu Camõesa. Jest to ważny krok w powiększaniu sieci nauczania języka portugalskiego w Polsce, która łączy blisko 900 uczestników studiów wyższych z całego kraju. Otworzono kurs języka i kultury portugalskiej dla wszystkich studentów na uczelni, która pozostaje w bliskiej relacji z wieloma uniwersytetami w Portugalii, wyróżniając dwa kursy z dziedziny finansów i zarządzania prowadzone przy wieloletniej współpracy z Universidade Católica oraz, od tego roku, z Universidade do Porto. Poza poziomem akademickim, Akademia Leona Koźmińskiego współpracuje z wieloma firmami polskimi z kapitałem portugalskim. Z tego powodu można powiedzieć, że język portugalski w tym ośrodku naukowym jest oczywistą potrzebą, nie tylko ze względu na wspomnianą już współpracę, ale również na wartość dodaną, jaką język portugalski stanowi dla wszystkich studentów kierunków ekonomicznych i przedsiębiorczych”, wyjaśniła Pani Ambasador Portugalii w Warszawie, Maria Amélia Paiva.
Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, Witold T. Bielecki powiedział, że „to wielka przyjemność ogłosić, że Instytut Camõesa dołączył do grupy portugalskich partnerów jego uczelni, oferując kurs języka i kultury portugalskiej. Jesteśmy przekonani, że nasi studenci, świadomi wartości władania językami obcymi na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy, wykorzystają daną im szansę. Należy przypomnieć, że Akademia Leona Koźmińskiego współpracuje na różnych poziomach z uniwersytetami portugalskimi, a mianowicie z ISCTE - Instituto Universitário de Lisboa, Universidade de Lisboa (Wydziałem Prawa oraz ISEG), Universidade Europeia, Universidade Nova de Lisboa, Universidade de Aveiro, Universidade do Porto i Instituto Politécnico de Setúbal. Warto wspomnieć o studiach drugiego stopnia w zakresie zarządzania prowadzonych we współpracy z Universidade Católica (Catolica Lisbon School of Business & Economics), co od wielu lat daje nam powód do dumy. Oprócz współpracy akademickiej, Akademia Leona Koźmińskiego regularnie współdziała z firmami z kapitałem portugalskim, wśród których znajdują się takie przedsiębiorstwa jak PremiValor Consulting, ITSECTOR-Sistemas de Informação S.A , Bank Millenium, Coelho Ribeiro i Associados, Sociedade Civil de Advogados. Długoletni rektor Akademii Leona Koźmińskiego, profesor Andrzej Koźmiński od 2000 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Banku Millennium.”
Maria Amélia Paiva, Pani Ambasador Portugalii w Warszawie
Prof. dr hab. Witold T. Bielecki, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego
Prof. dr hab. Witold T. Bielecki, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego