piątek, 4 grudnia 2015

11.ª edycja Spoke'n'Word Festival w Warszawie

19 grudnia | 19:00

Laboratorium
Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski,
ul. Jazdów 2
Wstęp wolny
19 grudnia odbędzie się kolejna edycja Spoke'N'Word Festival, łączącego polski slam poetycki i przygotowane z myślą o festiwalu międzynarodowe, poetyckie show, na które złożą się słowo, muzyka i wizualizacje. Portugalię reprezentować będzie José Anjos.

PROGRAM:
Polski slam poetycki! Zapisy uczestników:spokenwordfestwarsaw@gmail.com

Międzynarodowe poetyckie show "User (in)experience" (AT/CZ/DK/PL/PT) Yannick Steinkellner (AT), Anatol Svahilec (CZ) Linda Framke (DK), José Anjos (PT), Kamila Janiak, Grzegorz (Estragon) Bruszewski, Justyna Łoś (PL)

prowadzenie: Wojtek Cichoń
opieka artystyczna: Weronika Lewandowska
koordynacja: Natalia Malek (CSW).

ORGANIZATORZY: EUNIC Warszawa (austiackie forum kultury w Warszawie, Czeskie Centrum, Duński Instytut Kultury, Camões I.P.), Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski


JOSÉ ANJOS (Lizbona, 1978) pisarz i muzyk, ukończył studia prawnicze. Lubi razem ze swoim kotem naśladować głos mew na plaży, wyprowadzać ślimaki bez skorupki i tańczyć jak panda bez szyi.  Jego motto (o którym przypomina wszystkim wokół) to memento mori. Albo spodek pestek łubinu, jeszcze nie zdecydował. Publikował wiersze w czasopismach i zbiorach. Mówi, że robił to tu i tam, i zrobił to tak i, po wszystkim, został tylko kot, co tęsknił i trochę nieprzeterminowanych wierszy, które trzeba przeczytać po otwarciu. W kwietniu 2015 ukazał się w wydawnictwie abysmo jego pierwszy tom wierszy zatytułowany Manual de Instruções para Desaparecer [Podręcznik z instrukcjami znikania].

(foto: Isabel Zuzarte)

Więcej informacji na Spoke'N'Word Festival