czwartek, 1 grudnia 2011

Grupa teatralna Pisca-Pisca prezentuje sztukę Sławomira Mrożka

Grupa Teatru Portugalskiego Pisca-Pisca już po raz trzeci zaprezentuje przed publicznością sztukę Sławomira Mrożka "Męczeństwo Piotra Ohey'a". Występ odbędzie się 9 grudnia 2011 o godzinie 19.00 w sali teatralnej Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21, Warszawa).

Tygrys wygrzewający się w łazienkowych rurach z ciepłą wodą? Absurd parujący z jego wilgotnego futra? Sceniczny świat Mrożka zdumiewa feerią pomysłów, zastanawia ironiczną prawdą o codzienności, ale przede wszystkim – bawi farsą dramatycznej akcji. Jeśli jeszcze przyprawić go nutką słonecznego portugalskiego temperamentu i szelestem języka tego małego kraju znad Tagu, to otrzymujemy mieszankę wybuchową. Teatr Pisca-Pisca dzielnie radzi sobie z rozbrojeniem tykającej bomby absurdu – zamiast niebezpiecznego wybuchu oglądamy imponujący popis sztuki pirotechnicznej – tryskające fajerwerki humoru aż przypiekają rampę niewielkiej sali teatralnej na Łowickiej!

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.


Po przedstawieniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wystawę zdjęć prezentującą dotychczasowe osiągnięcia grupy teatralnej działającej przy Uniwersytecie Warszawskim.

Wystawa fotograficzna "2001-2011 - 10 lat teatru portugalskojęzycznego" to okazja do przypomnienia sobie wszystkich dobrych emocji, które wywołały w nas występy tej grupy teatralnej. Wystawa odbędzię się po zakończonym przedstawieniu, o 20.30 w galerii w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21, Warszawa).