środa, 3 października 2012

8. SPOKE'N'WORD FESTIVAL w WARSZAWIE


6-7 października 2012
Klub Powiększenie
ul. Nowy Świat 27, Warszawa


Już po raz ósmy odbędzie się w Warszawie Spoke'N'Word Festival. Program składa się tradycyjnie z regularnego slamu poetyckiego oraz występów specjalnie na tę okazję zaproszonych, uznanych artystów spoken word z kilku krajów Europy. Wszystkich zainteresowanych tą formą ekspresji zapraszamy również na warsztaty spoken word i slam poetry.

Zapraszamy na stronę festiwalu i wydarzenie na facebooku

6 października, sobota, godz. 20:00
Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27


W sobotę 6 października zaczniemy od slamu poetyckiego, którym otworzymy sezon slamowy 2012/13 w Warszawie. Pojawią się poeci znani już i cenieni przez publiczność, jak Mateusz Andała czy Kuba Przybyłowski, liczymy również na kilka zupełnie nowych twarzy.
Po pierwszej rundzie slamu na scenie pojawią się zaproszeni goście z Europy – slamerzy odnoszący sukcesy w swoich krajach oraz na europejskiej scenie slamowej.

Wystąpią:
Peh (Niemcy)
Frank Langmack (Dania)
José Anjos (Portugalia)
Martón Simon (Węgry)
Jan Jílek (Czechy)
Mario Tomic (Austria).

JOSÉ ANJOS urodził się w 1978 r. w Lizbonie, gdzie nadal żyje i pracuje. Z zawodu adwokat, pisarz z powołania. Gorący wielbiciel słowa pisanego i mówionego jako szczególnych form ekspresji. Stały bywalec imprez spoken word (spoken-word/live poetry/poetry slam) w Portugalii i poza jej granicami. Autor bloga http://umpatinhomuitopequenino.blogspot.pt/, na którym publikuje znaczną część swojej twórczości poetyckiej i surrealistycznej. W lipcu tego roku, przy wsparciu Poetry Slam Lisboa, reprezentował Portugalię na "Poetry Olympics Word Games" w Londynie.

Występy będą opatrzone polskimi napisami.

Chętnych do udziału w slamie prosimy o zgłoszenia na adres: 8spokenwordfest@gmail.com

Po występach spoken word do tańca zagrają:
JuNouMi Crew pres. Fingalick (Loveless Records / Litwa) - https://www.facebook.com/Fingalick
Buszkers (JuNouMi Crew)
Groh (JuNouMi Crew)

Wstęp wolny.

---
7 października, niedziela, 12:00-16:00
Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27


7 października w samo południe odbędą się WARSZTATY SPOKEN WORD. Poprowadzi je Peh, jedna z najbardziej cenionych niemieckich artystek spoken word.

Oto, czego możemy się spodziewać po tych warsztatach:

Kreatywne pisanie z myślą o scenie nie musi być trudne. Szczególnie, jeśli mówimy o scenie slamowej. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Podczas warsztatów zrzucimy trochę presji z procesu pisania i dowiemy się, jak czerpać z niego przyjemność.
Różne techniki wprowadzane za pomocą gier i ćwiczeń pomogą Wam w znalezieniu inspiracji potrzebnej do tworzenia. W pewnym momencie będziemy wszyscy pracować na tych samych słowach – ale pamiętajcie, że tyle jest różnych pomysłów i tekstów, ile osób.
Istnieje oczywiście równie dużo sposobów prezentacji tekstu na scenie! Podczas warsztatów będziecie mieli okazję poeksperymentować z ekspresją głosem i ciałem oraz przekonać się, co decyduje o wyrazistości na scenie, a dokładniej – co czyni WASZ występ wyrazistym i wyjątkowym.
Jeśli jesteś doświadczonym autorem, zupełnym żółtodziobem, uczniem lub nauczycielem… te warsztaty są dla Ciebie. Zapraszamy wszystkich! Zapomnij o tym, co wiesz o pisaniu i ciesz się kilkugodzinnym eksperymentem.
(Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Proszę przynieść kilka kartek i długopis.)


Zapraszamy! Warsztaty w języku angielskim (ale bez obaw, wystarczy znajomość komunikatywna, nie wymagamy umiejętności pisania tekstów poetyckich po angielsku!)

Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem: 8spokenwordfest@gmail.com .
---
ORGANIZATORZY:
EUNIC Warszawa: Camões I.P., Goethe-Institut, Duński Instytut Kultury, Węgierski Instytut Kultury, Austriackie Forum Kultury, Czeskie Centrum, Klub Powiększenie.

PARTNER: Narodowy Instytut Audiowizualny.

Kontakt: 8spokenwordfest@gmail.com


Więcej o slamie w Polsce i Europie można dowiedzieć się z artykułu warszawskiego slamera Estragona: http://slam.art.pl/artykuly.